O fundacji

Fundacja Stolicy Piosenki Polskiej nieprzerwanie działa od 2004 roku. Jej głównym zadaniem jest promocja miasta Opola wokół historycznego hasła „Opole – Stolica Polskiej Piosenki” poprzez realizację pomysłu Alei Gwiazd Polskiej Piosenki FSPP.

Historia

Aleja Gwiazd Piosenki Polskiej jest tworzona od 13 lat. Stała się atrakcją turystyczną Opola. Co roku podczas Festiwalu Opolskiego odsłaniane są kolejne gwiazdy, a uroczystości związane z ich odsłonięciem przyciągają wielu miłośników polskiej piosenki. Są wśród nich nie tylko mieszkańcy Opola, ale także turyści, goście festiwalowi oraz dziennikarze z całego kraju. Fani honorowanych artystów przyjeżdżają na uroczystości odsłonięcia gwiazd z odległych zakątków Polski, a nawet z zagranicy. Pragną także uczestniczyć w tworzeniu Alei, „podpowiadając” nazwiska artystów, którzy zasługują na tablicę pamiątkową na Opolskim Rynku. Aleja Gwiazd traktowana jest jak upamiętnienie historii polskiej piosenki oraz jej największych wykonawców, jak podróż sentymentalna do przeszłości, a szczególnie do niezapomnianych pierwszych koncertów festiwalowych.

Joanna Wanot Stauffer

Prezes Fundacji Stolicy Piosenki Polskiej

Rozwój Alei Gwiazd nie był by możliwy bez pomocy osób i podmiotów prywatnych. Jeśli nasza inicjatywa zdobyła Państwa uznanie gorąco zachęcamy do finansowego wspierania naszej działalności. Państwa pomoc to nieoceniony wkład do naszego wspólnego projektu.

Dane do przelewu:

Nr rachunku: 26 7999 9995 0652 1200 4304 0001

Beneficjent: Fundacja Stolicy Piosenki Polskiej

Nazwa banku: SKOK im. F. Stefczyka

Tytuł płatności: Darowizna na cele statutowe